Bezpieczne wakacje!

Witajcie Kochani!!

Zabawa ruchowa “Twister” . Malujemy na chodniku kredą koła tej samej wielkości w kilku szeregach, składających się z tej samej liczby kół. W każdym szeregu koła mają jeden kolor np. pierwszy szereg- zielony, drugi – zółty itp. Rodzic wydaje dziecku polecenia: lewa/prawa ręka/noga na kolor……. Dziecko musi dotknąć koloru odpowiednią kończyną według polecenia. W ten sposób utrwalamy kierunki lewa/prawa.

Rozmowa na temat bezpiecznego zachowania podczas wakacji z wykorzystaniem poniższych plansz.

„Wakacyjny regulamin” – zajęcia dydaktyczne. Wspólne stworzenie regulaminu zachowywania się na wakacjach. Rodzic zapisuje zasady proponowane przez dzieci za pomocą słów i piktogramów. Dzieci podpisują się pod regulaminem pieczątką paluszkową.

„Bezpieczne wakacje” – Rodzic wypowiada zdania, na temat prawidłowego zachowania podczas wakacji, a dzieci oceniają ich prawdziwość. Przykłady zdań:
–– Na plaży można palić ognisko.
–– Gdy świeci słońce, należy smarować się kremem do opalania.
–– Biała flaga oznacza, że można się kąpać.
–– Można chodzić po wydmach.
–– Można spacerować po górach w klapkach.
–– Na plaży nie można śmiecić.
–– Podczas jazdy na rowerze trzeba mieć kask.
–– Można wchodzić do wody na niestrzeżonej plaży.

Nauczycielki grupy: Marta, Ewa