MIESZKAŃCY POLSKICH LASÓW

Witam serdecznie. W tym tygodniu krąg tematyczny Zwierzęta duże i małe.

Lisek – @Śpiewanki.tv – Piosenka dla dzieci.

„Kto w lesie mieszka?- zagadki słowne. Rozwijanie umiejętności wiązania opisu słownego z obrazkiem. Ćwiczenia pamięci i percepcji wzrokowej.

1. Jest brunatny, bardzo duży, nos ma czarny, futra w bród, zaś ze wszystkich smakołyków on najbardziej lubi miód. (miś)

2. On jest dziki, on jest zły On ma bardzo ostre kły. Gdy go ktoś w lesie spotyka, to na drzewo szybko zmyka. (dzik)

3. Podobno jest chytry, do kurników się wkrada Codziennie rude futerko zakłada. Ma pociągły pyszczek i puszysty ogonek Podobny do pieska, lecz w lesie ma swój domek. (lis)

4. Mądre oczy, duża głowa w nocy łowi w dzień się chowa. Zgadniesz po tych paru słowach, że ten ptak to … (sowa)

5. Jest zgrabna i płochliwa W lesie je trawkę, liście zrywa. Jest zwinna jak panna. Kto to taki? To jest …(sarna)

6. Z drzewa na drzewo bez kłopotu skaczę Zbieram orzeszki , kiedy je zobaczę Jestem dumna z kity, co ją rudą noszę Jak ja się nazywam? Odgadnijcie proszę. (wiewiórka)

7. Ma króciutkie nóżki, i maleńki ryjek, chociaż igły nosi, nigdy nic nie szyje. (jeż)

Leśne zwierzęta – bajka edukacyjna dla dzieci.