WIELKANOC TO CZAS PEŁEN TRADYCJI, ZWYCZAJÓW I SYMBOLI 🐣🐥🥚

Wielkanoc to czas pełen tradycji, zwyczajów i symboli. Porozmawiamy o nich dziś troszeczkę 😉

1
Śpiewanka-pokazywanka “Kurka” – Kurka – YouTube
Usiądź z mamusią/tatusiem na dywanie i pobaw się do słów piosenki “Kurka”. Opis zabawy mamusia/tatuś znajdzie tutaj: http://ps23.kielce.eu/sites/default/files/zalacznik_nr_3_45.pdf

2
Obejrzenie filmu edukacyjnego na temat tradycji i symboli wielkanocnych. Rozmowy z dziećmi na temat obejrzanego materiału i próby formułowania odpowiedzi na pytanie: “czym jest tradycja?”
Filmy/prezentacje do wyboru przez nauczyciela:
Edukacja zdalna – Poznajemy: WIELKANOCNE ZWYCZAJE – YouTube
EduKredka – Tradycje Wielkanocne / Film edukacyjny #DLADZIECI #11 – YouTube
Wielkanoc z Panem Nauczanką [Film Edukacyjny dla Dzieci] – YouTube
SYMBOLE WIELKANOCNE ?￰゚ミ?ㅀ- YouTube

3
Rozwiązywanie zagadek wielkanocnych – Zagadki Wielkanocne – YouTube
Rozwiąż zagadki! Jestem pewna, bedzie to dla Ciebie babka..przepraszam – bułka z masłem 😉

4
Tworzenie pisanki według własnego pomysłu dziecka – inspiracje dla dzieci i rodziców Pomysły na pisanki: 6 najciekawszych pomysłów na pisanki [INSPIRACJE] – Mjakmama.pl (mjakmama24.pl)
Wykonaj pisankę według własnego pomysłu. Może być narysowana na kartce, ale jeśli możesz – spróbuj ozdobić światecznie jajeczko.

5
Zabawa matematyczna.
Mamusia/tatuś narysuje na kartce jajko i wpisze w nie losowo cyferki. Rzuć kostką, odszukaj i zaznacz cyfrę, którą pokazuje wyrzucona liczba oczek.
Dzieci młodsze: Mamusia/tatuś narysuje na kartce jajko i odrysuje na nim ścianki kostki. Porównaj z kostką i znajdź ścianki z odpowiednią liczbą oczek potem na rysunku jajka.

6
Zabawa ortofoniczna – “Kto się schował w wielkanocnym koszyczku?”
Dziecko naśladuje głosy i ruchy zwierząt, które pokazuje rodzic, wyjmując je z koszyczka:
 kurczątko: pi, pi, pi – dziecko rękami jak skrzydełkami,
 baranek: bee, bee, bee – dziecko chodzi na czworakach
 kogucik: kukuryku – dziecko uderza o uda dłońmi prostych rąk.
Wersja dla starszych dzieci: naśladują odgłosy i same wymyślają sposób w jaki mogą zobrazować ruchowo zwierzątko
7
Mycie przez dziecko (pod opieką rodzica) lustra, wspólne przeglądanie się w lustrze i robienie śmiesznych min.
Spróbuj pod opieką mamusi/tausia umyć lustro. To świetna zabawa! Możecie przejrzeć się w lustrze i robić śmieszne minki!

MIŁEJ ZABAWY 😀😀😀