Zdrowo jem, więcej wiem! – projekt w Słoneczkach

W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z grupy Słoneczka uczestniczyły w projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem!”. Zgodnie z obowiązującym regulaminem projektu dzieci wybrały dla siebie nazwę  „ Słoneczne promyki ” i wykonały następujące zadania:

1.1 – Lekcja: Stawiam na śniadanie.

1.2 – Lekcja: Co powinny jeść dzieci? Piramida Zdrowia.

1.3 – Konkurs: Najlepszy rysunek pierwszego śniadania.

1.4 – Konkurs: Gra planszowa o Piramidzie Zdrowia.

Dzieci poznały rolę śniadania – podstawowego posiłku dnia oraz zależności między właściwym odżywianiem, a osiąganiem sukcesów w szkole.

Rysunki pierwszego śniadania dzieci wykonały na zajęciach w przedszkolu. Zaproponowanie  dzieciom udziału w konkursie, w którym będą mogli wykazać się inicjatywą  wykonania rysunku pierwszego śniadania wywołało sporo entuzjazmu. Najpierw wspólnie zastanowiliśmy się jak może wyglądać pierwsze śniadanie, które ma dostarczyć składników potrzebnych dziecku do prawidłowego funkcjonowania. W drodze głosowania wyłoniono najlepszą pracę. Odznakę Super Kucharka zdobyła Zosia Żebrowska.  Wszystkie prace złożono w książkę „ Słoneczne Zdrowe  Pierwsze Śniadania”.