“Książka naszym przyjacielem”- debata w “Nutkach”

Dnia 09.03.2020r. w grupie „Nutki” odbyła się debata wśród dzieci na temat „Książka naszym przyjacielem”. Dyskutowaliśmy o książkach. Co to znaczy być czyimś przyjacielem, dlaczego warto czytać książki oraz czy książka może zostać naszym przyjacielem? Na te i inne pytania dzieci chętnie się wypowiadały, wspólnie doszliśmy do wniosku, że warto czytać książki, ponieważ są one naszymi przyjaciółmi, możemy w nich znaleźć dobre rady, wskazują właściwą drogę- tak jak przyjaciele i tak  jak o przyjaciół, również o książki należy dbać. Podsumowaniem debaty było wykonanie pracy plastycznej, której motywem przewodnim było hasło „Książka naszym przyjacielem”. Efektem podjętych działań jest zwiększenie zainteresowania książką jako źródła wiedzy, wzmocnienie pozytywnej postawy wobec książek, a także wzrost kompetencji czytelniczych wśród dzieci.