Muzykoterapia dziecięca

Ćwiczenie TY i JA

Zabawa w bim – bam

Dzieci maja sposobność eksperymentowania z różnymi instrumentami: drewniany bębenek, bongosy ( instrumenty powinny mieć dwa tony, różnej wysokości).

Dziecko/rodzic/rodzeństwo siedzą naprzeciwko siebie i mają dwa jednakowe instrumenty do dyspozycji  ( np.bongosy). Każdy powinien naprzemiennie grać tony, przy czym po jasnym dźwięku powinien następować ciemny dźwięk ( niski ton): bim – bam – bim – bam itd. Jeśli  dziecko powtarza poprzednie dźwięki  ”  bim – bam ” musi  szybko położyć swoje ręce na plecach partnera i na nich zagrać, zamiast na instrumencie. Po krótkiej przerwie wznawia się przeplatanka ” bim – bam “.

Warianty/alternatywy: Wypróbować szybsze tempo rytmów. Przy ćwiczeniu zamknąć oczy.

Radosnego eksperymentowania z instrumentami