Spotkanie z pielęgniarką

10 września przybył do naszego przedszkola niecodzienny gość- ciocia jednego z naszych przedszkolaków, Pani Ania, która z zawodu jest pielęgniarką. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam czym zajmuje się pielęgniarka, na czym polega jej praca oraz gdzie można spotkać pielęgniarki. Pani Ania zaprezentowała dzieciom przedmioty niezbędne do wykonywania tego zawodu i wyjaśniła do czego służą. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć strzykawki, bandaże, ciśnieniomierz, pulsoksymetr i stetoskop. Dzieci mogły posłuchać bicia serca, zabandażować nogę lub rękę swojego kolegi. Pokonały lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogaciły i utrwaliły wiadomości na temat sposobów dbania o swoje zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak ważne dla zdrowia jest spożywanie zdrowych produktów, owoców i warzyw.

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wizytę i poświęcony czas.