Świnki w gospodarstwie

Dzień Dobry Słoneczka!

Świnki w bajkach – przypomnienie znanych bajek o świnkach, porozmawiajcie z Rodzicami o “wdzięcznych” zwierzętach, jak wyglądają, gdzie mieszkają, co jedzą? Obejrzyjcie razem bajkę o świnkach

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE

Policz w pamięci lub za pomocą kredek:

-Po łące chodziły 4 bociany. Dwa odleciały, ile zostało? (2)
-W stawie pływały 3 żaby. Po chwili wskoczyła jeszcze 1. ile żab jest w stawie?(4)
-Na liściu siedziały 4 biedronki, 1 odleciała. Ile zostało? (3)
-Nad łąką fruwały 3 motyle, po chwili przyleciały 2. Ile teraz ich jest? (5)

„ Mój wiosenny ogródek” – rozpoznawanie kierunku na kartce. Rodzic czyta dzieciom tekst, a dzieci rysują zgodnie z czytanym tekstem

• na górze na środku narysuj słoneczko,
• na dole po prawej stronie narysuj płotek,
• w prawym, górnym rogu kartki narysuj chmurkę,
• w lewym, dolnym rogu kartki narysuj drzewo,
• na pierwszej grządce nad płotkiem narysuj 3 stokrotki i 2 maki,
• na drugiej grządce narysuj 4 tulipany i 3 bratki,
• teraz policzcie ile jest kwiatów na każdej grządce i napiszcie cyfrę pod słoneczkiem

PRIMA PRILIS!!! – NIE PATRZ BO SIĘ POMYLISZ 🙂

1 Kwiecień – dzień żartów i psikusów

PRIMA APRILIS – pomysły na żarty i psikusy dla dzieci

PSIKUS 1

Do przygotowania potrzebujemy ciastka typu markizy np. OREO, HIT. Rozdzielamy ciastka, zeskrobujemy nadzienie i smarujemy pastą do zębów. Po złożeniu ciastka wglądają jak oryginalne.
Wersja łagodna: użyj pastę dla dzieci.
Wersja okrutna: użyj pastę mocno miętową.

PSIKUS 2

Bita śmietana zamiast pasty do zębów.
Tubkę po paście, opróżnią do psikusa nr 1, trzeba koniecznie wykorzystać. Tubkę, przy pomocy strzykawki , napełniamy niespodzianką.
Wersja łagodna: napełniany bitą śmietaną.
Wersja okrutna: napełniamy majonezem!

PSIKUS 3

Kolejnym pomysłem, z wykorzystaniem pasty do zębów, jest zrobienie kolorowej pasty. Do tubki dodajemy barwnik spożywczy, najlepiej w jakimś wyrazistym kolorze. Istnieje co prawda ryzyko, że przed użyciem dziecko zauważy. Patrząc jednak na nasze poranki… Zaspane dzieci, poranny pośpiech. Pewnie zorientują się dopiero jak ich buźki zmienią kolor.
Wersja łagodna: pastelowy kolor.
Wersja okrutna: granat lub czerń.

PSIKUS 4

Kolejnym słodkim pomysłem są pyszne babeczki z nadzieniem truskawkowym. Pulchniutkie, rozpływające się w ustach. Aż tu nagle niespodzianka. Zamiast truskawek w środku:
wersja łagodna : ketchup;
wersja okrutna: sos chilli.

Nauczycielki grup Marta Zakrzewska Ewa Gajewska