ul. Mazowiecka 7 | kontakt@pm10.ostroleka.edu.pl | 29 764 48 53

POZNAJEMY INTERNET

W marcu 2021r. Słoneczka uczestniczyły w projekcie edukacyjnym poświęconym bezpiecznemu korzystanie z internetu Necio.pl – POZNAJEMY INTERNET

Przedszkolaki wzięły udział w serii pięciu zajęć dydaktycznych oraz dodatkowych ćwiczeniach, w toku których dowiedziały się, czym jest internet i do czego służy, poznały zagrożenia, jakie niesie ze sobą korzystanie z urządzeń ekranowych i internetu, oraz dowiedziały się, jak się w takich sytuacjach zachować. Dodatkowo po każdych przeprowadzonych w przedszkolu zajęciach rodzice Słoneczek otrzymywali drogą mailową zadania domowe do wykonania z dzieckiem, dzięki którym przedszkolak mógł utrwalić swoją wiedzę, a rodzic włączyć się w proces edukacji swojego dziecka z zakresu bezpiecznego korzystania z sieci i urządzeń ekranowych.

Projekt Necio.pl wykorzystuje fabułę i zasoby serwisu edukacyjnego WWW.NECIO.PL, którego celem jest nauka bezpieczeństwa w internecie. Bohaterem serwisu jest robocik Necio, który zaprasza najmłodszych do wspólnej „zabawy w internet”. Portal www.necio.pl prowadzony jest w ramach Komisji Europejskiej Safer Internet przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Fundacją Orange.