BIEDRONKI W KWIACIARNI

W minioną środę dzieci z grupy “BIEDRONKI” miały przyjemność odwiedzić pobliską kwiaciarnię, miejsce niezwykle kolorowe i pachnące. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w bliższym i dalszym otoczeniu przedszkola.

Kwiaciarnia jest niezwykle interesującym miejscem, ponieważ bez względu na porę roku zawsze możemy znaleźć w niej mnóstwo żywych kwiatów, pełnych niesamowitych barw.

Przedszkolaki poznały różne kwiaty cięte i doniczkowe, nazywały je i rozróżniały. Dowiedziały się w jaki sposób pielęgnować rośliny, by pięknie rosły, a także m.in. jakie narzędzia potrzebne są do pracy florystki układającej bukiety i kwiatowe kompozycje oraz jakich gatunków kwiatów do tego używa.

W drodze powrotnej do przedszkola “BIEDRONKI” szukały także oznak zbliżającej się wiosny i znalazły je.Były to cudowne przebiśniegi oraz krokusy, które zakwitły w przydomowych ogródkach naszych sąsiadów.