Biedronki z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce

Dzieci z grupy III “Biedronki” miały wspaniałą okazję by bliżej zapoznać się z zawodem policjanta. Na zaproszenie Taty Gabrysi, “Biedroneczki” udały się do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Podczas wizyty zwiedziły budynek komendy, siłownię, tzw. niebieski pokój oraz stanowisko kierowania dyżurnego jednostki. Prowadzący spotkanie policjanci z zespołu profilaktyki społecznej nieletnich i patologii wspólnie z dzielnicowym opowiadali o swojej pracy oraz prezentowali wyposażenie potrzebne w codziennej służbie.

Funkcjonariusze podczas wizyty dzieci przypomnieli im podstawowe zasady bezpieczeństwa, rozmawiano również o zagrożeniach, w związku ze zbliżającymi się wakacjami. Wiele radości i uśmiechu wśród naszych przedszkolaków wywołała możliwość obejrzenie policyjnych radiowozów oraz policyjnych czworonogów. Wspaniała atmosfera oraz skupienie z jakim “Biedronki” wysłuchały prelekcji, świadczą, że spotkanie to było potrzebne i okaże się dla nich niezapomnianą lekcją.