Cała Polska czyta dzieciom innowacja pedagogiczna

Już wkrótce XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom!

W dniach 30 maja – 7 czerwca 2020 r. odbędzie się
XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju Tydzień Czytania zorganizujemy w przestrzeni wirtualnej. W programie rozmowy z pisarzami i miłośnikami zwierząt, głośne czytanie i konkursy.

Wszystkich Liderów kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” zachęcamy do organizacji lokalnych obchodów Tygodnia Czytania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, które umożliwią zdalne spotkania z ludźmi pióra, przyrodnikami i weterynarzami.

Wkrótce na naszej stronie internetowej udostępnimy pakiet materiałów graficznych do pobrania oraz więcej informacji o naszym wspólnym święcie czytania.

STRONA WWW

Konkurs literacki dla dzieci i młodzieży rozstrzygnięty!
Prezentujemy prace laureatów!

W niedzielę 10 maja na Facebooku oraz Instagramie Fundacji wybitni ludzie pióra, autorzy książek dla młodych czytelników, ogłosili wyniki konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży pt. „Siedzę w domu i piszę…” na opowiadanie o tematyce współczesnej.

Na naszej stronie internetowej można przeczytać  prace Laureatów, a także zobaczyć nagrania Ambasadorów Fundacji czytających opowiadania nagrodzone w Konkursie. Codziennie do 29 maja będą pojawiać się nowe filmiki! Te dotychczas opublikowane prezentujemy poniżej.

Przeczytaj prace Laureatów

Nowy audiobook na setne urodziny Doktora Dolittle!

W tym roku mija 100 lat od wydania pierwszej części przygód sławnego lekarza zwierząt! Z tej okazji wydawnictwo Jung-off-ska wydało audiobook „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” w nowym przekładzie Michała Kłobukowskiego, laureata wielu prestiżowych nagród za wybitne tłumaczenia.

Uwaga! Każdy, kto do 20 maja złoży zamówienie w sklepie internetowym wydawnictwa, otrzyma egzemplarz audiobooka z autografem znakomitej lektorki, Ambasadorki Fundacji – Edyty Jungowskiej!

www.jungoffska.pl

Sprawdź majowe okazje do czytania na www.calapolskaczytadzieciom.pl