Dokarmiamy ptaki zimą

Przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, ze względu na niską temperaturę i trudne warunki pogodowe. W związku z tym ptaki mogą mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniej ilości pokarmu. Dlatego też dzieci z naszego przedszkola dbają o to, żeby w karmnikach umieszczonych w ogrodzie przedszkolnym nie zabrakło pożywienia dla ptaków. Każdego dnia pamiętają o uzupełnieniu braków w ptasiej stołówce. Wszyscy dobrze wiedzą jaka powinna być karma, by skrzydlaci podopieczni byli zdrowi i pełni energii. To nasiona oleiste są najbardziej poszukiwane przez ptaki, a przede wszystkim ziarna słonecznika. Potem pozostaje obserwować kto pierwszy przyfrunie do karmnika: wróble, sikorki, dzwońce, gile, a może grubodziób?  Nasi skrzydlaci przyjaciele na pewno są wdzięczni za taką pomoc.