INSTRUMENTY WOKÓŁ NAS

Drodzy rodzice starajcie się każdego poranka, żeby Wasze dzieci rozruszały się po wstaniu.

Zestaw ćwiczeń ruchowych:

„Witamy się” – w rytm Waszej ulubionej piosenki witajcie się przybijając sobie piątkę, dając sobie żółwika, robiąc ukłon naprzeciwko siebie.

„Rulony” – potrzebna duża chusta – dziecko leży na brzuchu, dłonie trzyma na chuście. Na hasło: „Zwijamy rulony” podnosi ramiona, łokcie i dłonie i stara się zwinąć chustę w rulon. Ćwiczenie powtarzamy 4-5 razy.

„Perkusja” – dziecko w siadzie skrzyżnym, plecy proste, ręce na kolanach; włączamy szybką, rytmiczną muzykę; dziecko wystukuje rytmy: klaszcze, uderza w kolana, uderza dłońmi o podłogę; wykonujmy te czynności najpierw dwa razy, później cztery razy.

„Pląsy muzyczne”- zabawa relaksacyjna, masażyk wykonywany na plecach.

Idą słonie ( na plecach kładziemy na przemian całe dłonie),

potem konie (piąstki),

panieneczki na szpileczkach (palce wskazujące)

z gryzącymi pieseczkami (szczypanie).

Świeci słonko (zataczamy dłońmi kółka),

płynie rzeczka (rysujemy linię),

pada deszczyk (naciskamy wszystkimi palcami).

Czujesz dreszczyk? (łaskoczemy).

„Zagadki dźwiękowe” – ćwiczenie odgadywania dźwięków z otoczenia.

Do ej zabawy będziecie potrzebować różne przedmioty z kuchni np.  metalowe foremki,  łyżki drewniane, łyżki metalowe, pokrywki, plastikowe butelki, odkurzacz, radio, budzik itp

Rodzic gromadzi różne przedmioty znajdujące się w mieszkaniu. Zawiązuje dziecku oczy. Rodzic uradzając pokrywką o pokrywkę łyżką o łyżkę ,włączając odkurzacz, mikser wydobywa z przedmiotów różne dźwięki . Zadaniem dziecka jest odgadnąć jakie przedmioty wydają te dźwięki.

„Odkrywanie rytmów”– zabawa domowymi instrumentami-propozycja zajęć rytmicznych.

Rodzic przygotowuje drewniane łyżki, plastikowe butelki. Dziecko próbuje wystukiwać rytmy wraz z panem z filmiku.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=43bNGvf1J_k&t=726s”]