Jasełka w Nutkach

W dniach 18- 19 grudnia w „Nutkach” magia świątecznego nastroju pełnego życzliwości i radości udzieliła się gościom przybyłym do Przedszkola Miejskiego Nr 10 . Wśród nich byli rodzice i dziadkowie dzieci z grupy „Nutki”, a także uczniowe klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Orła Białego z wychowawczyniami.

Święta to czas niezwykły, czas magiczny, czas dobroci, refleksji nad tym co ważne i istotne. Wigilijny stół, przystrojona choinka, wspólnie śpiewane kolędy, życzenia i obdarowywanie się prezentami – wszystko to szczególnie nas łączy.

Wszystkich zgromadzonych gości powitały dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 10 oraz nauczycielki, które przygotowały wraz z dziećmi Jasełka bożonarodzeniowe  pani Aldona Trzaska i Justyna Zaniewska.. Zgodnie z tradycją wystąpili  w nich: Maryja i Józef, trzej królowie, pasterze i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię. Spektakl, zawierający zarówno partie mówione, jak i śpiewane (widzowie mogli usłyszeć znane kolędy), został ciepło przyjęty przez zebranych, wzbudził w nich wielkie wzruszenie i artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.