Konkurs Plastyczno-Literacki – „Czytam i rysuję z Bratkiem”

W dniu 26 kwietnia 2018r. w Społecznej Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego STO odbyło się rozstrzygnięcie V edycji konkursu plastyczno- literackiego – “Czytam i rysuję z Bratkiem”.   Kim jest Bratek? Bratek jest bohaterem serii „Ortograffiti z Bratkiem”. Ta sympatyczna postać wprowadza dzieci w tajniki ortografii, interpunkcji, czytania ze zrozumieniem, redagowania tekstów, a przede wszystkim nazywania emocji, radzenia sobie w różnych sytuacjach. Bratek zachęca wszystkie dzieci do czytania i rysowania, dlatego nauczycielki Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Ostrołęce promują czytelnictwo wśród najmłodszych. Jedną z form jest konkurs z Bratkiem.

Nasi wychowankowie zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach wiekowych 5 i 6 latki. Wyróżnienie w kategorii 5latek otrzymał Iwo z grupy “Biedronki”. Natomiast Anielka, Bartuś i Krzyś zostali nagrodzeni w kategorii wiekowej 6 latków. Dzieci otrzymały prezenty z rąk autorki bajeczek pani Izabeli Mańkowskiej, pani dyrektor i pani prezes szkoły oraz sponsorów. Radości, uśmiechów, zabawy nie było końca. Laureatom dziękujemy za włożoną pracę a Rodzicom gratulujemy zdolnych pociech.