LATO W SZTUCE

Zabawy ruchowe z Pippi – rozgrzewka.

Ćwiczenia ruchowe dla dzieci z Pippi Pończoszanką. W tym odcinku ćwiczenia ruchowe , które można śmiało wykorzystać jako rozgrzewka przed różnego rodzaju aktywnością. Pamiętajmy , jak ważne dla rozwoju dziecka są aktywność fizyczna , ruch i zabawa na świeżym powietrzu.

Sylabowe obrazki – zabawa ruchowa.

Płyta CD z muzyką do marszu, ilustracje z przedmiotami i zjawiskami kojarzącymi się z latem.

Doskonalenie umiejętności dzielenia wyrazów na sylaby. Dziecko dzieli wyrazy na sylaby i określa liczbę sylab w wyrazie.

Podczas trwania muzyki, dzieci swobodnie poruszają się po sali. Na pauzę w muzyce, rodzic pokazuje obrazek, a dzieci dzielą nazwę przedmiotu z obrazka na sylaby i podają liczbę sylab.

Lubię tworzyć – Słońce.

Białą kartkę malujemy na żółty kolor. Po przeschnięciu odrysowujemy i wycinamy nasze dłonie (kilka razy) oraz wycinamy koło. Do koła przyklejamy od spodu dłonie. Czarnym markerem na kole rysujemy oczy, nos i buzie.

Materiały:

• ołówek