“Mały Bohater” prezentacja utworów patriotycznych

W czwartek 24-tego maja 2018 roku w naszym przedszkolu, w ramach projektu “Razem dla Niepodległej”, odbyła się prezentacja utworów patriotycznych pt. “Mały bohater”. W tym niezwykłym dniu wszystkie przedszkolaki spotkały się, by wspólnie przeżywać historię Polski opisaną w pieśniach i piosenkach polskich. “Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”- te słowa Oskara Kolbergo- są mottem patriotycznego śpiewania. Nasze spotkanie miało na celu wzmacnianie i zakorzenianie naszego istnienia w naszej umiłowanej cząstce ziemi- Polsce. Celem było również przekazywanie bezcennego dziedzictwa naszym młodym pokoleniom Polaków, zachowując w pamięci trudne doświadczenia naszych dziadków i pradziadków. Na początek naszego spotkania wszystkie przedszkolaki odśpiewały hymn naszego państwa- Mazurek Dąbrowskiego, po czym w kolejności odśpiewały przygotowane przez poszczególne grupy utwory.