Muchomorki na zajęciach wiosenno – świątecznych w Bibliotece

We wtorek przedszkolaki wybrały się na pierwszą wizytę do biblioteki na osiedlu Sienkiewicza. Głównym celem spotkania były zbliżające się Święta Wielkanocne, ale skoro to pierwsza wizyta – pani bibliotekarka pokrótce zapoznała dzieci z nowym miejscem. Opowiedziała o tym, co można robić w bibliotece oraz o zbiorach znajdujących się na półkach.

Następnie przedszkolaki z zainteresowaniem brały udział w zajęciach ” O kurczaku – luzaku” w oparciu o książkę ” Zakochany kurczak” Christiana Joliboisa. Pani Ewa przygotowała dla dzieci zagadki, ciekawostki, niespodzianki związane z nadchodzącymi świętami. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze za co serdecznie dziękujemy. Takie wspólne chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów, ale również, co najważniejsze umacniają bliskie więzi i serdeczne relacje.