MUZYCZNE OPOWIEŚCI

Witam serdecznie i zapraszam na zabawy ruchowe.

Zabawy ruchowe przy muzyce, kształtowanie umiejętności wyrażania emocji przez ruch i muzykę.

Zabawa ruchowa „Podróż do krainy: złości, radości i smutku”.
Dzieci ustawiają się w pociąg i jadą do krainy złości, tutaj ludzie chodzą obrażeni, są źli i zagniewani, tupią nogami, zaciskają dłonie w pięści i krzyczą. Następnie pociąg rusza dalej i zatrzymuje się w krainie smutku. Tutaj ludzie chodzą markotni, płaczą. Na końcu pociąg rusza do krainy radości, gdzie ludzie są zawsze uśmiechnięci, życzliwi i pomocni wobec siebie, witają się z nami serdecznie.
Dzieci wypowiadają się w której krainie podobało im się najbardziej i dlaczego? Podczas tej zabawy w każdej krainie słychać muzykę odpowiednią do emocji: złości, smutku i radości.

Zabawa ruchowa “Pokaż emocję swoja buzią”.
Przypisujemy do znaków pogody konkretne emocje np. Słońce – radość, deszcz – smutek, piorun – złość, śnieg – błogi spokój, chmury i wiatr – zdenerwowanie, czarne chmury – strach itp.

Na każdą przerwę w muzyce dzieci zatrzymują się patrzą na wyznaczony symbol i pokazują emocję na swojej twarzy i swoim ciałem przypisaną do danego symbolu.

Zabawa ruchowa do piosenki “Nie chce cię znać, nie chce cię znać”.

Zabawa ruchowa do piosenki “Dwóm tańczyć się zachciało”.

BAJKA „ NIESZCZĘŚCIA ANDZI” – Bajkowisko.pl

Lubię tworzyć – Zegar emocji.

zegar emocji