MUZYKA WOKÓŁ NAS

,,Miś perkusista”-doskonalenie funkcji słuchowych oraz umiejętności przeliczania w zakresie 1-5. Rodzic przedstawia dziecku misia perkusistę. Miś lubi grać na instrumentach, ale niekoniecznie potrafi i się tego wstydzi. Rodzic prezentuje trzy instrumenty: kołatkę, trójkąt, bębenek. Dziecko podaję nazwę tych instrumentów. Następnie dziecko wraz z rodzicem przygotowuję swój własny instrument. Rodzic schowany częściowo z misiem gra na przygotowanym instrumencie, po każdym dźwięku dziecko układa przed sobą nakrętkę i odpowiada na pytanie: Na jakim instrumencie miś uczył się grać?; Ile razy zagrał?; Ile masz przed sobą nakrętek?. Dziecko przelicza utworzone zbiory.

” Leśne dźwięki” – słuchanie opowiadania T. Kruczka i rozmowa na jego temat.

Leśne dźwięki – opowiadanie

Rozmowa na temat tekstu. Na jaką wycieczkę wybrały się dzieci?; Kto ugościł dzieci w swoim domu?; Czym zajmuje się leśniczy?; Jakie zwierzęta mieszkały w przydomowym szpitaliku?; Z jakiego powodu tam były?; Czyje odgłosy można usłyszeć w lesie?; Jak myślicie, co chcą do siebie powiedzieć zwierzęta?; Umiesz je naśladować?; Co w lesie można usłyszeć oprócz zwierząt?; Jaki zwierzak towarzyszył Tomkowi?; Możesz o nim opowiedzieć.