Muzykoterapia dziecięca

Ćwiczenie JA

Rozpoznawanie kształtu foremek

Różnego kształtu foremki do wykrawania ciastek ( serduszka, zajączki, jajeczka, kwiatki itp…) dokładnie przetestować palcami, a następnie przedstawić każdy kształt przez odpowiedni układ ciała.

Warianty/alternatywy : ułożyć melodię do rozpoznanych foremek.

Ćwiczenie MY

Dzieci maja sposobność dokładnego obejrzenia foremek do ciastek.

Wspólny śpiew

Propozycje zabaw z wykorzystaniem śpiewu

” Rośnięcie” podczas śpiewania: wszyscy zaczynają cicho śpiewać siedząc w kucki i w trakcie śpiewania “rosna”. Im staja się wyżsi tym, głośniejszy jest śpiew i odwrotnie.

Życzę dużo śmiesznych ciasteczek