,,Na łące”-zabawy z muzyką

W środę, 12.06.2019 Krasnale „wybrały się” na łąkę, żeby poznawać jej mieszkańców ukrytych w dźwiękach i obrazkach. Najpierw dzieci słuchały muzyki z odgłosami łąki – Kraina marzeń” – R. Dziekańskiego. Później uzupełniły obrazek gotowymi elementami, pięknie wypowiadając się na temat mieszkańców łąki. Dzieci poznały też nazwy niektórych owadów w języku angielskim. A potem „przyleciał” trzmiel ukryty w utworze Nikołaja Rimskiego-Korsakowa pt. „Lot trzmiela” . Przedszkolaki bez problemu rozszyfrowały tego gościa jako kuzyna pszczółki Mai. Maluchom najbardziej podobała się zabawa ruchowa ze wstążkami przy muzyce, która przy okazji utrwaliła znajomość kolorów – (żółty, czarny). Świetną zabawą było także „rysowanie” muzyki żółtą i czarną kredką. Ta zabawa była też okazją do pokazania umiejętności reagowania na pauzę w muzyce. Po skończonej zabawie Krasnale wyszły na świeże powietrze, aby w przedszkolnym ogródku poszukać kwiatków, które odwiedzają trzmiele i pszczoły.

Autor zajęcia: mgr Bogusława Żmudzińska