Narodowe Czytanie w Przedszkolu Miejskim nr 10

Już po raz drugi nasze przedszkole uczestniczyło w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała Nowele polskie – ,,Katarynka” B. Prusa. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o katarynkach, słuchały melodii wygrywanych przez te instrumenty oraz poznawały zasady ich działania. W czasie spotkania odbywały się liczne zabawy słownikowe, ruchowe i logopedyczne. Wybrane fragmenty utworu pt.,,Katarynka” odczytała pani Marta – mama Hani, której bardzo dziękujemy za piękną interpretacje utworu. Dzieci słuchały z zainteresowaniem.

Pomimo upływu lat niektóre wartości prezentowane w literaturze: ponadczasowe jej piękno i wrażliwość na ludzką krzywdę pozostaje bliskie sercu odbiorcy.