PIKNIK RODZINNY

„Zawody” – zabawa dydaktyczna

Potrzebne będą:- sylwety przedstawicieli zawodów oraz ich atrybuty: fryzjer (nożyczki, grzebień, suszarka do włosów), kucharz (garnek, łyżka, fartuch, chochla), malarz (pędzel, farby, wiadro), muzyk (dowolne instrumenty muzyczne)

Dziecko wskazuje, czym zajmują się rodzice w swej pracy, rozpoznaje i podaje nazwy wybranych zawodów. R. naśladuje ruchem czynności i pyta: Kim jestem?: badanie dziecka – lekarzem, strzyżenie – fryzjerem, gotowanie – kucharzem. R. układa na dywanie sylwety przedstawicieli wybranych zawodów oraz ich atrybuty: fryzjer – nożyczki, grzebień, suszarka do włosów, kucharz – garnek, nóż, fartuch kuchenny, murarz – cegła, kielnia, kask ochronny, lekarz – stetoskop, strzykawka, syrop. Prosi dziecko, aby podało nazwy przedmiotów, których używają poszczególne osoby w swojej pracy, i położyło je obok nich.

” Rodzinny tor przeszkód “– zabawy ruchowe

Tor przeszkód

Do  wykonania  toru przeszkód wykorzystajcie to co macie w domu. Mogą to być wielkie kartony przez środek, których trzeba się przeczołgać, poduszki, po których trzeba skakać, butelki, które należy omijać czy krzesła, na które trzeba się wspinać! Zabawa idealna zarówno dla maluszków jak i dla starszych dzieci,

Ćwiczenia z poduszkami:

Ćwiczenia koordynacji wzrokowo – ruchowej:

Moja rodzina – prezentacja dla dzieci.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=LAKgnWNLMlg”]