SPOTKANIE CZYTELNICZE “POLAK MAŁY – JAKI ZNAK TWÓJ – ORZEŁ BIAŁY”

18 maja dzieci najstarszych grup z Przedszkola Miejskiego Nr 10 wzięły udział w spotkaniu czytelniczym   ” Polak Mały – jaki znak Twój – Orzeł Biały “

Spotkanie poprowadził Pan Michał Giers, dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie.   Dzieci wysłuchały wiersza Władysława Bełzy Katechizm polskiego dziecka, utrwalały i poznawały wiedzę patriotyczną m.in. w zakresie symboli narodowych, stolicy Polski, województwa mazowieckiego, regionu, konstytucji oraz demokracji. Na podsumowanie spotkania dzieci z radością zatańczyły Polski taniec narodowy polonez oraz pokolorowały mapkę Polski pod opieką nauczycielek p.Bogusławy Żmudzińskiej oraz Renaty Białobrzewskiej.

Przedszkole realizuje projekt Rok dla Niepodległej w ramach działań edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę 1918 r -2018 r.
Spotkanie czytelnicze zorganizowano w ramach kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.