SPOTKANIE CZYTELNICZE Z PREZYDENTEM MIASTA OSTROŁĘKI

4 czerwca Prezydent Naszego Miasta Ostrołęka Pan Janusz Kotowski poprowadził spotkanie czytelnicze realizowane w ramach przedszkolnego projektu Rok dla Niepodległej 1918r-2018r. W spotkaniu wzięły udział wszystkie dzieci z przedszkola , które z wielką uwagą i zaciekawieniem wsłuchiwały się w opowieści związane z powstaniem państwa polskiego oraz o wielkiej narodowej odwadze dla naszej ojczyzny Polski. Pan Prezydent przeczytał legendę o powstaniu stolicy Warszawa , której nazwa pochodzi od legendy Wars i Sawa, a także zaprezentował plansze o tematyce Mały Patriota.Dzieci wypowiadały się na temat dbałości o groby polskich  żołnierzy, a na podsumowanie zajęć pokolorowały obrazki o treściach patriotycznych przygotowane przez nauczycielkę Panią Renatę Białobrzewską.

Spotkanie czytelnicze było zorganizowane w ramach działań edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej Rok dla Niepodległej w cyklu spotkań Cała Polska czyta dzieciom.