SPOTKANIE Z PANIĄ WIOSNĄ

Dnia 23 maja 2018 r. w grupie Słoneczka odbyły się  zajęcia logarytmiczne pod hasłem ,,Wiosenne zabawy z Panią Wiosną” oraz ,,W wiejskiej zagrodzie-gimnastyka buzi i języka”.
Dzieci wylosowały z koszyczka kartonik ze zwiastunem wiosny: krokus, żonkil, tulipan, bocian. Nauczyciel wymieniał poszczególne zwiastuny i prosił, by te dzieci, które mają dany obrazek  wykonały odpowiednie ruchy. Następnie panie powiedziały dzieciom, że dziś rano na biurku leżała koperta zaadresowana do grupy „Słoneczka”. List został napisany przez Panią Wiosnę. Przedszkolaki wysłuchały treści listu, a następnie powiedziały czy jest to „Prawda  czy plotka?. Kolejne zadania wykonywane były przy śpiewie wiosennych piosenek: układanie puzzli i wykonanie  pracy plastycznej ,,Wiosenna gąsieniczka”. Druga część zajęć to zabawy logopedyczne: bajeczka logopedyczna ,,Poszukiwania wiosny” z ćwiczeniami oddechowymi i artykulacyjnymi, zabawy ortofoniczne oraz słuchowe memory.

Teraz już tylko czekamy na ,,Letnie zabawy z Panią Lato” i wakacje…