SPOTKANIE Z RATOWNIKAMI MEDYCZNYMI W GRUPIE SŁONECZKA I NUTKI

W naszym przedszkolu  gościliśmy ratowników medycznych. Głównym celem  spotkania było przekazanie dzieciom informacji na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, a także w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy zostały przeprowadzone  w grupie IV i V. Pani Agata i pani Kasia  wyjaśniła przedszkolakom na czym polega ich praca oraz zaprezentowała używane przez nią akcesoria. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak należy zachować się zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Największą  jednak atrakcją były ćwiczenia praktyczne na fantomie. Początkowo przedszkolaki przyglądały się czynnościom wykonywanym przez ratowniczki, a następnie według ich wskazówek naśladowały sztuczne oddychanie i masaż serca. Ponadto przedszkolaki utrwaliły sobie znane im  już numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy.

Dziękujemy za spotkanie!