ul. Mazowiecka 7 | kontakt@pm10.ostroleka.edu.pl | 29 764 48 53

UNICEF

Szanowni Państwo – Drodzy Koordynatorzy Klubu Szkół UNICEF,
Witamy serdecznie w nowym roku szkolnym 2020/2021! Mamy nadzieję, że pomimo trudności, z jakimi mierzyliśmy się wszyscy przez ostatnie miesiące, udało się Państwu odpocząć i nabrać sił w czasie wakacji. Wierzymy, że założone na ten rok szkolny plany, uda się bezpiecznie zrealizować.

Cieszymy się, że propozycje edukacyjne UNICEF są częścią Państwa pracy dydaktycznej. Dziękujemy wszystkim wieloletnim Członkom Klubu Szkół UNICEF za kontynuowanie współpracy, a także witamy serdecznie nowo przyłączone placówki. Zależy nam na angażowaniu młodych we wszystkie podejmowane działania. Ideą inicjatywy Klubu Szkół UNICEF i powoływanych w jej ramach Klubów Młodych UNICEF jest podnoszenie świadomości młodego pokolenia na problemy współczesnego świata oraz edukacja o prawach dziecka.

Przewodnik dla Klubu Szkół UNICEF

Zapraszamy do pobrania nowego Przewodnika dla Klubu Szkół UNICEF z harmonogramem działań na rozpoczynający się semestr nauki. Przygotowaliśmy propozycje interesujących aktywności, możliwych do realizacji w dowolny, wygodny dla Państwa sposób. Nasze pomysły sprawdzą się zarówno w tradycyjnej edukacji szkolnej, jak i w pracy zdalnej.

Jak wygląda harmonogram prac dla Klubu Młodych UNICEF?

Przygotowaliśmy dla Państwa specjalny harmonogram z propozycjami aktywności, w które mogą Państwo zaangażować uczniów, bądź wspólnie z nimi je zorganizować. Zaznaczyliśmy w nim ważne daty i światowe dni, które warto znać i celebrować. W każdym miesiącu zaproponowaliśmy szereg aktywności mających skłonić młodzież nie tylko do refleksji, ale i do działania. Każdy miesiąc ma inny temat przewodni. Lekcje wyciągnięte z doświadczeń czasu pandemii, reagowanie na przemoc w Internecie, prawa dziecka i zdrowie psychiczne – to tematy, na których skupimy się w najbliższych miesiącach.

Wszystkie materiały będą zamieszczane regularnie (na początku miesiąca) na stronie internetowej unicef.pl w Strefie Klubowicza. Koordynator ma do niej dostęp po zalogowaniu się na swoje konto w serwisie. Wszystkie pliki można pobrać, powielać, drukować, udostępniać na stronach placówki. Są one przeznaczone dla Państwa, w celach dydaktycznych.

Akcje edukacyjne UNICEF

Jako członkowie Klubu Szkół UNICEF są Państwo zobligowani do realizacji jednej z akcji edukacyjnych UNICEF w ciągu roku szkolnego. W tym roku szkolnym zaproponujemy kilka wyjątkowych projektów. Już dziś zapraszamy do projektu edukacyjnego TO(działa)MY! – zachęcającego młodych do podejmowania i realizacji projektów społecznych. Akcja skierowana jest do uczniów od 4 klasy szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych. Rejestracja do akcji trwa do 25 września. Więcej informacji znajduje się na stronie www.unicef.pl/nmaction/akcja_szkolna/todzialamy/227.

Szczegóły i linki rejestracyjne do akcji będą także zamieszczane na stronie: https://www.unicef.pl/Wspolpraca-ze-szkolami/Akcje. Zapraszamy do śledzenia i aktywnego uczestniczenia w naszych projektach. Przypominamy, że rejestracja do Klubu nie jest jednoznaczna z rejestracją do udziału w akcji. Odbywa się oddzielnie za pośrednictwem strony internetowej.

Życzymy Państwu wspaniałego, bezpiecznego roku szkolnego, pełnego owocnej i satysfakcjonującej pracy.

W przypadku pytań prosimy o kontakt na adres mailowy: szkoly@unicef.pl.

Pozdrawiamy,