ul. Mazowiecka 7 | kontakt@pm10.ostroleka.edu.pl | 29 764 48 53

WAKACJE!

Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne.

  • Słońce czy deszcz” – zabawa orientacyjno – porządkowa. Doskonalenie umiejętności szybkiej reakcji na sygnał słowny. Na hasło rodzica.: Słońce dziecko swobodnie maszeruje po sali (trzymając balon w górze) do rytmu wyklaskiwanego przez rodzica. Na hasło rodzica: Pada deszcz dziecko biegnie w wyznaczone miejsce, kuca i uderza rytmicznie palcami w balon.
  • Fotograf” – zabawa ruchowa orientacyjno- porządkowa. Dziecko porusza się w rytm dowolnie wybranej muzyki. Na hasło: Uwaga, zdjęcie zatrzymuj się w wybranej przez siebie pozie, RODZIC  udaje, że robi zdjęcia.
  • Pogoda” – rodzic  rozdaje dziecku gazetę i woreczek foliowy. Dziecko kładzie je na podłodze.

Dziecko reaguje na polecenia:

pada deszczyk – cichutko uderza paluszkami o leżącą na podłodze gazetę;

wieje wietrzyk – cichutko pociera palcami o woreczek;

uwaga, błyskawica – zakrywa oczy rękami;

wielki grzmot – mocno szeleści gazetą;

wielki huk – mocno szeleści woreczkami (gazety, woreczki foliowe)

  • „W góry lub nad morze” – dziecko swobodnie maszeruje po pokoju. Na hasło: W góry! dziecko naśladuje marsz po górach lub wspinaczkę – wysoko unosi kolana i wyciąga ręce w górę. Na hasło: Nad morze! dziecko naśladuje ruchy pływaka.
  • Plażowanie” – dziecko stawia stopę na gazecie. Na sygnał mamy lub taty podnosi gazetę palcami stopy. Ćwiczenie wykonują raz jedną, raz drugą stopą.
  • Figurki” – dziecko biega po dywanie w rytm dowolnego utworu . Na przerwę w muzyce Rodzic mówi: Figurki, figurki zamieńcie się w… − tutaj pada nazwa przedmiotu, zwierzęcia lub rośliny, w zależności od wyobraźni R. Zadaniem dziecka jest przybranie wymyślonej pozy i zastygnięcie w bezruchu na kilka sekund. Po chwili R. ponownie włącza muzykę, a dziecko biega po dywanie.
  •  Pakujemy się na biwak” – zabawa uspokajająca. Dziecko siedzi na dywanie w siadzie skrzyżnym, z prostymi plecami, dłońmi na kolanach. Wymienia jak najwięcej rzeczy, którą należy zabrać na biwak do lasu.

 

 

 

„Wakacyjny niezbędnik” – zwracanie uwagi na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnych wyjazdów (uwzględnienie ochrony przed słońcem).

„Wakacyjne zagadki”–rozwiąż zagadki i wskaż odpowiedź na obrazku, które znajdziesz w linku. Powodzenia

Mama w skórę ten specyfik wciera,

Mam ochronę przed słoneczkiem teraz (krem)

Gdy na głowę ja założę,

Nic złego się stać nie może ( czapka z daszkiem)

One chronią moje oczy-

Żaden promyk do oka nie wskoczy. ( okulary przeciwsłoneczne)

Rodzic prowadzi krótką rozmowę na temat: z jakiego powodu należy używać tych rzeczy?

 

BEZPIECZNE WAKACJE