“Wiosna na zielonej łące”- zajęcia otwarte w Biedronkach

W piątkowe popołudnie 25.05.2018r. w “Biedronkach” na zaproszenie dzieci oraz wychowawczyń grupy, na zajęciach otawrych pojawili się niezwykli goście, byli to rodzice naszych wspaniałych przedszkolaków. Zajęcia miały na celu zaprezentowanie umiejętności dzieci nabytych w przedszkolu. Na początek pani Justynka przywitała gości i wprowadziła dzieci do tematu zajęć. Po czym przeszliśmy do odgadywania zagadek związanych z wiosną na łące, z czym “Biedronki” doskonale sobie poradziły. Kolejnym zadaniem dzieci było tworzenie rymów, do podanych przez panią zdań. Następnie dzieci zaprezentowały się w zabawie ruchowej pt. “Motylki”, by za krótką chwilę przejść do zabawy- prawda/fałsz, w której to zostały sprawdzone wiadomości dzieci związane z obecną porą roku oraz miejscem do którego się przenieśliśmy podczas zajęć czyli  “zaczarowaną łąką”.  w kolejnym kroku “Biedronki” zaprezentowały się w piosence “Łąka”  do której przygotowały wraz z paniami układ taneczny. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie z rodzicami wykonali pracę plastyczną techniką origami. Przepiękne, barwne motyle, które były wytworem wspólnej pracy dzieci i ich niezwykłych gości zostały wręczone kochanym mamusiom z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Rodzicom serdecznie dziękujemy za obecność i gratulujemy wspaniałych Pociech.