Z wizytą w Szkole Muzycznej

Dzieci z naszego przedszkola-Słoneczka i Nutki- 17 kwietnia 2018 r. odwiedziły Szkołę Muzyczną w Ostrołęce. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się na jakich instrumentach grają uczniowie. Miały okazję poznać takie instrumenty jak fortepian, gitara, flet, skrzypce, wiolonczela, puzon, trąbka i akordeon.  Dowiedziały się z czego wykonane są instrumenty i w jaki sposób wydobywa się z nich dźwięk, a także o zajęciach prowadzonych w tej szkole: nauce na instrumentach, zajęciach z rytmiki i śpiewu. Dzieci były zafascynowane wyglądem szkoły i umiejętnościami jej uczniów. W tym dniu towarzyszyły im niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką. Być może i nasze przedszkolaki niebawem staną się uczniami tej szkoły.